Darmowa dostawa od 299,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Biwakowanie i wędrówki leśne

2018-01-02
Biwakowanie i wędrówki leśne

Biwakowanie i wędrówki leśne cieszą się w ostatnim czasie sporą popularnością. Popularność tej formy spędzania wolnego czasu wynika przede wszystkim z dążenia ludzi do oderwania się od wielkomiejskiej rzeczywistości i spędzenia czasu na łonie natury, w otoczeniu dzikiej przyrody. Wędrowanie po lasach i nocowanie w namiocie pozwala, choć na chwilę zapomnieć o troskach dnia codziennego i przyjrzeć się z bliska temu jak wygląda życie z dala od cywilizacji. Piesze wędrówki po lasach są polecane przede wszystkim osobom narażonym na długotrwały stres. Kilkudniowe przebywanie w lesie pozwala się wyciszyć, zrelaksować i odzyskać równowagę psychiczną.

Aby jednak biwakowanie oraz leśne wędrówki były przyjemne i bezpieczne należy się do nich odpowiednio przygotować. Wybierając się do lasu, warto przede wszystkim zaopatrzyć się w tradycyjną mapę oraz kompas i podstawową wiedzę o korzystaniu z nich. W otoczeniu wysokich drzew nowoczesne urządzenia elektroniczne mogą okazać się bezużyteczne. Warto pamiętać również o odpowiednim ubiorze. W związku z tym, że na wędrówki piesze najlepiej wybierać się jesienią lub wiosną, należy być przygotowanym na różne temperatury oraz warunki atmosferyczne. W plecaku powinno więc znaleźć się miejsce zarówno dla cieplejszej bluzy, jak i kurtki chroniącej przed zimnem, wiatrem i deszczem. Nie należy również zapominać o butach. Dobór odpowiedniego obuwia w istotny sposób wpływa na komfort wędrowania po lesie. Najlepiej zaopatrzyć się w wysokiej jakości buty trekkingowe, które zapewnią ochronę zarówno przed wilgocią, jak i urazami mechanicznymi.

Wybierając się na biwak do lasu, trzeba również pamiętać o zabraniu ze sobą śpiwora i namiotu. Kupując namiot, należy wybierać modele o stonowanej kolorystyce. Wybrany model powinien być lekki, łatwo się rozkładać i dawać sporo przestrzeni do spania. Decydując się na nocleg w lesie najlepiej korzystać z miejsc przeznaczonych do tego celu. Jeśli takich nie ma w okolicy, trzeba wybierać teren sprawdzony, z dala od cieków wodnych i dzikich zwierząt. Podczas rozpalania ognia w obozowisku należy bezwzględnie przestrzegać zasad bezpieczeństwa, aby nie doprowadzić do nieumyślnego pożaru lasu.

Chociaż biwakowanie i wędrówki po lesie dla osób przyzwyczajonych do cywilizacyjnych wygód mogą być początkowo trudne, okazuje się, że niemal każdy, kto choć raz spróbował tej formy rekreacji chętnie do niej powraca, szukając nowych atrakcji i przygód.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.97 / 5.00 167 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-11
Super
2023-11-30
super
pixel